Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 113 komentarzy

ekonomia społeczna

leszeksmyrski - Kwestie społeczne są znacznie ważniejsze od politycznych. Nie znam nazwisk polityków, a jeśli nawet znam to nie zawsze kojarzę co mówili. To zaś co mnie interesuje, to system idei i wizji świata.

Złodziejka i błazen

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybory w USA i my.

 Wybory w USA były jednym z najważniejszych wydarzeń w płaskim świecie. Prezydent tego kraju dysponuje najpotężniejszym na ziemi natężeniem komunikatów w medium władzy. Ma nie tylko całość sił zbrojnych i programów kosmicznych, ale również zna wszystkie aktualne tajemnice technologiczne. Jest też jednym z niewielu ludzi, którzy wiedzą co naprawdę stało się w Roswell.

Jeśli jednak chciałby nadawać komunikaty przez medium pieniądza, to nie może zbytnio poszaleć. Budżet zatwierdzają mu inni. Nie będę opisywał teorii dotyczących tego, kto jest nadawcą najpotężniejszych komunikatów, rodzina Rockefellerów, Iluminaci, przybysze z kosmosu. Jedno jest pewne, prezydent Stanów Zjednoczonych nie należy do tej grupy.
Jak zatem jego pozycja ma się do komunikacji przez medium prawdy? Biorąc pod uwagę że jest powiadamiany o większości ukrytych stanów rzeczy, posiada zapewne dostęp do wiedzy na poziomie służb specjalnych. Wiedza dostępna służbom specjalnym to wiedza operacyjna, ta, którą Kossecki uznał za szum. Konstrukcje logiczne, których trzonem jest ciąg poznawczy: on wie że ja wiem że on wie. Dochodzą do tego operacje dezinformacyjne, powodujące że on nie wie że ja wiem że on wie. Bardzo interesująco przedstawiają się w filmach szpiegowskich albo kinie akcji. W rzeczywistości jednak poziom natężenia komunikacji przez medium prawdy wacha się w okolicy 0,5, co w przełożeniu na potoczny język zwykłych ludzi oznacza, że na dwoje babka wróżyła.
Medium miłości, to w którego istnienie nie wierzy administracja, zaczęło ostatnio lepiej funkcjonować. Na razie chaotycznie i jeszcze bez widocznych sprzężeń z medium prawdy, ale to właśnie te komunikaty spowodowały że wybory znowu zaskoczyły ekspertów. Okazało się że ludzie tak naprawdę nie potrzebują chleba i igrzysk, ale chleba i róż. Stare slogany napotykają na poziom znieczulenia. Dla pewnej grupy może być atrakcyjne że kobieta z brodą wygrywa kontynentalny konkurs śpiewania, ale przedstawianie tego faktu jako najwyższego osiągnięcia ludzkiej cywilizacji dla pozostałych wygląda nieco żenująco. Ludzie potrzebują miłości bardziej niż czegokolwiek. Produkcja i sprzedaż produktów miłościopodobnych i wolnościopodobnych idzie na razie dobrze, ale powoli wzrasta popyt na prawdziwe wartości zamiast namiastek.
Pani Clinton w amerykańskich wyborach reprezentowała system złodziejski. Ustabilizowany, ujęty w ramy, uzbrojony w szlachetne uzasadnienia, pompujący pieniądze od biednych do bogatych, opisywałem go zresztą dosyć często, opisywał go Daniel Bell, opisywał Chomsky, opisuje spora masa niezależnych publicystów. Pan Trump reprezentuje środowisko, nie posiadając żadnego konkretnego celu, posługuje się elementami różnych systemów, reprezentowanych przez różne organizacje opozycyjne wobec tzw. lewicy. System złodziejski jest autopojetyczny, już szuka sposobów na zaadaptowanie zmian środowiska dla realizacji własnych interesów. Sprzężenia lewicowo prawicowe są jednym ze sposobów uzyskiwania komunikatów o stanie środowiska. Sam pod tym względem jest neutralny, jego celem jest wzbudzanie wysokich wartości medium pieniądza, przez tworzenie sprzężeń kredytowych, nadwyżki energii tych sprzężeń stanowią jego zasilanie. Wygaśnięcie sprzężeń kredytowych mogłoby spowodować osłabienie systemu złodziejskiego, dlatego cały potencjał informacyjny kieruje na nakręcanie konsumpcji.
Pan Trump nie jest w stanie mu zagrozić, ponieważ funkcjonowanie tego systemu odbywa się na wszystkich poziomach życia społecznego, polityka zaś jest w stanie oddziaływać jedynie przez system stanowienia prawa. System złodziejski zaadaptuje więc nową sytuację i zwiększy swój zasięg. My jednak mamy możliwość dokonywania obserwacji, wiemy co obserwować. Jedynie gruntowne poznanie mechanizmów działania pozwala na skuteczne eliminowanie złych skutków.
Jedno jest pewne. W sytuacjach gdy nasza znajomość świata osiąga poziom zająca skulonego pod miedzą a siły zła czają się dookoła, najlepszą strategią jest stosowanie starych sprawdzonych metod działania. A jedną z najlepszych jest zlikwidowanie wszystkich tradycyjnych podziałów. Podział na lewicę i prawicę, na wierzących i niewierzących, białych i kolorowych, narodowców i anarchistów, kibiców Wisły i Legii, zastąpić jednym podziałem – na uczciwych i złodziei.

KOMENTARZE

 • ---jak już- o kosmitach...........
  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2016/11/przesuniecia-id-sa-tworzone-przez-nas.html
 • //Pani Clinton w amerykańskich wyborach reprezentowała system złodziejski. //
  Ona jest pospolitą zbrodniarką wojenną i taki system reprezentuje.
  Przekręty finansowe to tylko wisienka na torcie.
 • Nie nazywal bym Trumpa blaznem.Jest troche wart.
  A starucha? No coz, tez kase ma zdobyta gadaniem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:41:41
  Zbrodnie wojenne nie były robione dla rozrywki, ale dla zdobycia zasobów przekształcanych na pieniądze. Bez złodziejstwa wojny nie miałyby powodu trwać.
 • @staszek kieliszek 10:43:05
  Stańczyk też był błaznem, ale niewiele mógł poradzić na to co widział.
 • @ninanonimowa 10:36:01
  Ciekawe.
  Pozdrawiam.
 • @leszeksmyrski 11:43:36 -w czasach Stańczyka błazen
  nie miał szans na zostanie królem. -:)))
 • @ leszeksmyrski
  „Zastąpić jednym podziałem – na uczciwych i złodziei.”
  Pełna zgoda!

  Bardziej szczegółowy opis „uczciwych”: osobnicy wychowani i reprezentujący moralność chrześcijańską oraz w pełni rozwinietą świadomość wg filozofii św. Tomasza z Akwinu: „rozum jako władza duszy” (a nie uległość wobec ciała).

  Bardziej szczegółowy opis „złodziei”: osobnicy, których świadomość jest kształtowana przez byt, czyli przez „Siedem Grzechów Głównych”. Są to półgłówki uwieńczeni „dziełami” K. Marksa pod szyldem Materializm Dialektyczny, oraz „dziełami” Kabbalizmu p.t. „Raj na Ziemi”. Ich bogiem są pieniądze.
 • @Zdzich 17:30:25
  A Ty "apiać" swoje. Tylko chrześcijanie są uczciwi wg. Twojego widzenia. Wiesz co? Już brak mi słów by opisać Twój daltonizm. Nie dalej jak od roku tacy trzej chrześcijanie dymają mnie ze zwrotem kilkudziesięciu tysięcy i daleko w tyle mają uczciwość.
  Zgodnie z tym co autor napisał , ludzi należy podzielić na uczciwych i złodziei , a nie na chrześcijan i złodziei. I jak tu z takim fundamentalistą religijnym jak Ty znalezć wspólny język jak bez przerwy obrażasz innych ludzi.
 • @Zdzich 17:30:25
  Niestety, nie każdy kto woła imię Jezusa jest uczciwy.
  On sam zresztą to przewidział.
  Ważne jest życie ewangelią a nie samo opowiadanie.
  Moją spółdzielnię okradł facet, który codziennie odmawiał koronkę.
  Po prostu nie był chrześcijaninem.
  Pozdrawiam.
 • @zadziwiony 19:49:41
  Czyli to jednak nie chrześcijanie.
  Pozdrawiam.
 • @Moher 12:10:19
  :)
 • @staszek kieliszek 10:43:05
  "A starucha? No coz, tez kase ma zdobyta gadaniem."

  Trump jest o rok od niej starszy, a nikt staruchem go nie nazywa.
 • To nie do końca tak.
  " kto jest nadawcą najpotężniejszych komunikatów, rodzina Rockefellerów, Iluminaci, przybysze z kosmosu. Jedno jest pewne, prezydent Stanów Zjednoczonych nie należy do tej grupy."
  Gdyby nie był "wybrany" przez jedną z grup, nie zostałby prezydentem.
  Pozostałe "grupy" wiedzą, do czego dążą kabaliści i nie dopuszczą do tego. Wygrana Trumpa to tylko sygnał. To dla niektórych walka na śmierć, lub życie. Psychopaci za szybko "gotowali żabę" i nie poszło...
 • @AgnieszkaS 22:21:03
  Zapewne dlatego, że ma już trzecią żonę, niewiele starszą (?) od własnej córki. Choć gdyby Hilaria miała przy boku faceta 25 lat od siebie młodszego, pewnie by też powiedzieli, że coś jest z nią nie tak. Z nią, albo jakąkolwiek inną kobietą, która jest z młodszym od siebie meżczyzną.
  Staszek kieliszek tak długo siedzi w Stanach, że zdążył przesiąknąć tamtejszym szowinizmem w stosunku do kobiet. W ramach integracji imigranta z tubylczą ludnością, zapewne.
 • @rysio 01:33:13
  Na to właśnie wygląda - że nie wszystkie ,,grupy" chcą unicestwienia, a przynajmniej nie natychmiastowego i w związku z tym wybrali opcję ,,light".
 • @zadziwiony 19:49:41
  A ja "apiać" półgłówkom:
  Nie napisałem, że „tylko Chrześcijanie są uczciwi”!
  Napisałem, że „uczciwi” to ci, którzy „reprezentują moralność chrześcijańską oraz w pełni rozwinietą świadomość”.

  Niestety, do półgłówków ten przekaz nie dociera. Cóż, … półgłówki!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31