Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 111 komentarzy

ekonomia społeczna

leszeksmyrski - Kwestie społeczne są znacznie ważniejsze od politycznych. Nie znam nazwisk polityków, a jeśli nawet znam to nie zawsze kojarzę co mówili. To zaś co mnie interesuje, to system idei i wizji świata.

Socjologia wobec złodziejstwa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ramach mojej pracy badawczej odkryłem sposób działania systemu umożliwiającego złodziejom wykorzystywanie mechanizmów opisywanych przeze mnie w dotychczasowych publikacjach.

Jednak teoria to tylko część dociekania naukowca. Ważne jest też praktyczne stosowanie wytworzonych teoretycznie wzorców. Do tego celu używamy metodologii, przy czym powinna być ona dobrana do zagadnienia. Jeśli nie znajdujemy odpowiedniej, adaptujemy jedną z klasycznych na potrzeby naszego badania. Jeżeli nie ma takiej w naszej dziedzinie, można zaadaptować z zupełnie innej sfery życia.
Ja sięgnąłem po antropologię, jednak odwróciłem jej kierunek. Malinowski poszedł do dzikusów i ich opisywał. Ja osobiście występuję jako dzikus i opisuję współczesne elity, które rozdają pieniądze.
Z dziedziny wojskowości z kolei wziąłem militarną technikę, którą żołnierze nazywają – rozpoznanie walką. Może nie pokonam systemu, ale dowiem się jak wygląda. To moje najnowsze przedsięwzięcie badawcze, złożone wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim.
 
 
 
 
 
Rzeszów 29 VI 2017
Leszek Smyrski
Powstańców Listopadowych 23
35-606 Rzeszów
 
 
Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego W Rzeszowie
Za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego
 
Jestem socjologiem. W 2013 roku stworzyłem spółdzielnię socjalną, która miała być wzorcowym przedsiębiorstwem, opartym o założenia przedwojennych spółdzielców polskich i teorię systemów. Dotacja dla spółdzielni została zdefraudowana przez zarząd przy współudziale operatora projektu – Stowarzyszenia B-4 oraz dużej życzliwości urzędników odpowiedzialnych za nadzór.
Zarzucam Marszałkowi Województwa Podkarpackiego i Wicemarszałkom brak należytej kontroli nad realizacją programu tworzenia spółdzielni socjalnych finansowanych z pieniędzy Unii Europejskiej.
W pierwszym okresie finansowania dochodziło do nadużyć, które były ukrywane przez urzędników Wojewódzkiego Urzędu Pracy przy współudziale rzeszowskiej prokuratury i policji. Urzędnicy Wydziału Kontroli Wojewódzkiego Urzędu Pracy dopuścili się poświadczenia nieprawdy w dokumentach pokontrolnych Spółdzielni Socjalnej „Akacja”, po kontroli przeprowadzonej w 2014 roku. Na podstawie fałszywych dokumentów policja i prokuratura nie podejmowały postępowania.
W projektach planowanych do realizacji w bieżącym okresie finansowania do tworzenia spółdzielni dopuszczone zostały spółki. Oznacza to że urzędnicy zamiast zapobiegać nieprawidłowościom stworzyli mechanizm, który skutecznie ochroni oszustów przed wykryciem ich praktyk.
Jest tak dlatego, że ludzie dla których przeznaczono te środki nie będą mieli dostępu do wszystkich dokumentów i decyzji zarządu. Będą mogli jedynie otrzymać wgląd do bilansu, rachunku zysków i strat oraz sprawozdania dodatkowego. Są to dokumenty które dają jedynie pozór przejrzystości. Są stosowane przez większość oszustów, przy zablokowaniu dostępu do pozostałych informacji na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Nie jest celem programów pomocowych UE dofinansowywanie cwaniaków i złodziei, ponieważ radzą sobie dobrze bez tych środków. Celem programów unijnych z Europejskiego Funduszu Społecznego jest pomoc ludziom, którzy zostali zmarginalizowani właśnie z powodu wadliwego funkcjonowania systemu społecznego, którego cząstką jest między innymi Wojewódzki Urząd Pracy.
Proszę o wnikliwe zbadanie sprawy i kierowanie się interesem społecznym zamiast komfortem urzędników.
Z poważaniem
 
Leszek Smyrski.

KOMENTARZE

 • Bez sprawnego systemu i możliwej równowagi, można tylko kraść.
  Żeby ich zabezpieczyć przed pokusami potrzebujemy komunikacyjnych sprzężeń zwrotnych.
  Sprężenia zwrotne w celu ochrony najlepszych obywateli, są niemożliwe z uwagi na szczelinę w systemie równowagi o kącie 90° i długości 1/4 obwodu. System dziesiętny mało dokładny (prosty) sprowadzony od Arabów w równowadze trójki, zawsze zostawia pęknięcie, czyli niepotrzebną resztę, po której prawnie powstaje dziura dziesiętna tzw. "dziesięcina".

  Socjologia jakby chciała to może załatać dziurawy system pozwalający okradać obywateli:)

  Konstytucja określając, najmniejsze pole porozumienia w granicy trzech filarów władzy, znacząco ogranicza prawa zwykłych obywateli.
 • @goodness 11:17:43
  do przeprowadzenia czegokolwiek potrzeba narzędzi poznawczych. Fizycy używają akceleratorów, socjologowie używają teorii i paradygmatów. Potem trzeba prowadzić bardzo dużo obserwacji, i oddzielić prawdziwe wyniki od złudzeń. Socjologia istnieje 150 lat a społeczeństwo prawie dwa miliony.
  Żeby zwykli obywatele zdobywali prawa, musieliby wykonać wielką pracę nad pochodzącą z czasów niewolnictwa potrzebą posiadania pana, który nimi zarządza.
  Pan zarządza niewolnikami przez przekazywanie im fałszywych informacji.
  Kiedy uda się nam uświadomić to ludziom, czwarty filar sam się ustawi.
 • Kiedy uda się nam uświadomić to ludziom, czwarty filar sam się ustawi.
  .
  Przyzwyczajenie ludzi od niewoli, do zmiany na wolność jest trudne.

  250 lat równowaga trójki w konstytucjach.
  1000 lat żegnanie się kotwicą.

  Dziś, technika w celu rozwoju używa systemu binarnego nie cudów trójki.
  Może, ludzie w celu ocalenia, skorzystają z przykładu pełnego wzoru krzyża?
 • @goodness 14:31:03
  Sposób żegnania się to kwestia tradycji. Chrześcijaństwo opiera się o przesłanie Boga. Zostało objawione za pomocą znaków syntaktycznych, z których składa się język, ale one są przekaźnikiem, który może fałszować przekaz. Dlatego Jezus modląc się mówił: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (Mt 11, 25).
  Natomiast ważne jest odebranie nadmiaru władzy elitom, bo one zawsze są przeciw ludowi.
 • @leszeksmyrski 22:55:43
  Bóg jest najwyższą wiedzą. Religie, na swój sposób to szanują.
  Człowiek stworzony na podobieństwo Boga, posiada wolną wolę.
  Dlatego nie wszystkie elity zawsze są przeciwko ludowi:)
 • @goodness 08:47:27
  Elity są z ludem, dopóki mu służą.
  Kiedy elity rządają żeby lud im służył, oznacza to że trzeba je wymienić.
  A ideałem byłoby, gdyby lud stał się elitarny. To jest możliwe, Kossecki twierdził że do tego potrzeba rozproszenia homeostatu. Wtedy wszystkie elementy same znajdą się na swoim miejscu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30