Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 112 komentarzy

ekonomia społeczna

leszeksmyrski - Kwestie społeczne są znacznie ważniejsze od politycznych. Nie znam nazwisk polityków, a jeśli nawet znam to nie zawsze kojarzę co mówili. To zaś co mnie interesuje, to system idei i wizji świata.

Żałosna wyspa Polsatu i Ofensywa śmiechu opozycji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polsat wysłał grupę twardych zawodniczek i zawodników na wyspę, gdzie mieli przeżyć przygodę.

Wyskoczyli z żaglowca do wody w ubraniach i z plecakami, dopłynęli do tratwy. Kiedy już byli na wyspie zabawiali się wesoło w gry, które kiedyś w czasach realnego socjalizmu telewizja pokazywała w ramach konkursu szkół, tyle tylko że tamte odbywały się w scenerii sal gimnastycznych. Polsatowy hit nakręcono w tropikach po drugiej stronie globu, na wyspie z palmami. Grupę na wyprawę wybrano spośród tysięcy. Przed programem pokazano galę w jakiejś Sali balowej, gdzie wieczorowo wystrojona elita słuchała opowieści uczestników. Koszt imprezy mógł sięgnąć dziesiątków milionów, skąpstwo dyrekcji programu ustawiło nagrodę dla zwycięzcy na kwocie 150 tysięcy. Oczywiście dla każdego z uczestników ważniejsze od pieniędzy było wstąpienie do elitarnej grupy celebrytów z tego kraju.

Kabaret Moralnego Niepokoju wypuścił do sieci serię około siedemdziesięciu półgodzinnych, profesjonalnie przygotowanych programów satyrycznych. Profesjonalizm przejawia się między innymi w tym, że prymitywizm antypisowski jest nieco mniej widoczny niż w produkcjach neonówki. Skądinąd słyszałem, że opozycja przygotowuje potężną ofensywę śmiechu, który ma obalić Kaczora- dyktatora. Mają jednak poważny problem. Nie mogą kontynuować narracji liberalnej, która sprawdzała się w latach 90-tych. Nikt już dziś nie wierzy w to że, gdy cwaniacy się napasą to nam też będzie lepiej. Wykreowano więc postać dyrektora fabryki, który czeka aż dobra zmiana się skończy. Z drugiej jednak strony często wypowiadane jest nazwisko Balcerowicza w taki sposób, by delikatnie zasugerować że zarzuty pod jego adresem wypowiadają jedynie oszołomy. Dla mnie osobiście najbardziej przykre jest to, że pani Pakosińska bierze udział w tej ofensywie. Lubiłem jej śmiech.
Piszę o dwóch pozornie niezwiązanych sprawach. Zabawa na tropikalnej wyspie i antypisowska ofensywa kabaretowa. Chcę jednak zwrócić uwagę na istotną kwestię. Wielu ludzi mówi o elitach, o tym że wytraciliśmy je w trakcie wojny, że należy je odbudowywać, że należy dbać o ich jakość, że są potrzebne. Absolutnie się z tym nie zgadzam. W moich uszach słowo elita i słowo celebryta brzmią coraz bardziej wulgarnie.
Co do wielkiej jesiennej ofensywy śmiechem w PiS, powinniśmy odpowiedzieć tym samym. Robi to od dawna pan Marcin B. Briksen. Ale to się może okazać za mało. Warto pokazać obrońcom złodziei że są równie dobrym tematem żartów, jak mocno wyeksploatowani przez nich katole.

KOMENTARZE

 • Zawsze powtarzam
  że rewolucji nie robi się bezkrwawo to jest fizycznie nie możliwe już dawno te wszystkie czerwone ścierwa powinne wiśieć.

  https://pbs.twimg.com/media/DJSzkyXXUAAouiV.jpg
 • W pełni się zgadzam...
  to głupawe kabareciarstwo typu "ja wam wszystko wyśpiewam" wychodzi już uszami nosem i.. odbytem.
  Tylko głupawe bezmózgowce się jeszcze z tego śmieją. Ja przestałem już dawno (ok 30lat temu) chodzić na spędy kabareciarskie dla półinteligentów.
  Po prostu nie pozwolę robić z siebie idiotę.
  Te kabarety byłyby o wiele "lepsze", gdyby za kotarami stali klakierzy i śmiechem dawaliby znać kiedy należy się śmiać.
  Bo cały ten spektakl kloaczno - kabaretowy przypomina wesele nad trumną, czy stypę alkoholików którzy juz przepili swój mózg i są w stanie takiej notorycznej gotowości do śmiechu, że wystarczy tylko wymiotne beknięcie jednego z nich, by cała stypa się śmiała.
  Tak mi się kojarzy, ten cały obraz współczesnego kabaretu, łacznie z tymi niby gigantami.
  Gdzie wam, marne popłuczyny, do np PRL-owskiego Kabaretu Starszych Panów

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031