Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
161 postów 125 komentarzy

ekonomia społeczna

leszeksmyrski - Kwestie społeczne są znacznie ważniejsze od politycznych. Nie znam nazwisk polityków, a jeśli nawet znam to nie zawsze kojarzę co mówili. To zaś co mnie interesuje, to system idei i wizji świata.

Iustitia jak doborowe jednostki SS wokół bunkra Hitlera.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Walczą naprawdę dzielnie. Ale nie mają szans. Stworzyli barykady ze słowa konstytucja i wydaje im się że są bohaterami swoich czasów.

Oczywiście cierpienia Marii Antoniny wchodzącej na szafot a cierpienie sędziny biorącej urlop zamiast emerytury trudno jest traktować z podobnym patosem, drugi typ jest raczej komiczny.

Część moich przyjaciół popiera obrońców złodziejskiego systemu, tylko dlatego że nienawidzą PiS i katolicyzmu, tutaj mamy do czynienia z klasycznym systemem pakietowym. Jeżeli są dwa zestawy, nie masz szans na wybranie czegoś stąd i  czegoś stąd. Kebeb albo sushi, surowy łosoś z frytkami i chili nie przejdzie. Ale w ten sposób nie walczymy z problemem, tylko z przypadkowymi aktorami.

PiS goni złodziei i ma w tym społeczne poparcie, sędziowie z Iustitii brali czynny udział w okradaniu nas przez ćwierć wieku, nawet jeśli są absolutnie przekonani o tym, że są uczciwi. Sytuacja liberalnych palantów jest taka, jak sytuacja Niemieckich żołnierzy w okrążonym Berlinie. Ale czy pogonienie buców sprawi, że ludzie przestaną być bucami?
W prawicowym internecie objawił się prorok, nazywa się Karoń i opowiada o tym, o czym ja piszę, o złodziejstwie. Ma jednak prosty i skuteczny sposób na rozwiązanie problemu, władza dla katolików. W zasadzie teoretycznie ma rację, jest jednak mały problem.
W 2009 roku poznałem Andrzeja, słuchał Radia Maryja, należał do niszowej prawicowej organizacji, chodził do kościoła nie tylko w niedzielę ale też w każde kościelne święto, w południe przerywał każdą aktywność aby odmówić „Anioł Pański”, fascynował się kobietami, ale jestem pewny że nigdy nie zdradził swojej ukochanej żony z którą miał czworo dzieci. Był wzorowym katolikiem i byłem pewny podobnie jak pan Karoń że katolicyzm to odpowiedź na problemy współczesnego świata.
Kiedy w 2013 roku spółdzielnia którą utworzyliśmy otrzymała 380 tysięcy byłem pewny że dokonamy razem wielkich rzeczy. Andrzej zdefraudował te pieniądze bez mrugnięcia okiem, katolickiej frazeologii użył do opowiadania pozostałym okradzionym że to jemu Bóg dał te pieniądze.
PiS miażdży patologiczny system przesiąknięty złodziejstwem jak radzieckie wojska miażdżyły w maju 45 hitlerowskich zbrodniarzy. Męczeństwo polskich prawników skomlących pod niebiosa jest żałośnie śmieszne, w porównaniu z losem carskiej rodziny, ale czasy mamy inne. Nasz system społeczny doskonali się, nie zabijamy na masową skalę bo to okazało się nieefektywne. Ale dopiero dogłębne poznanie mechanizmów społecznego funkcjonowania pozwoli zrozumieć, że bez ciągłego doskonalenia systemu pogrążamy się w niewydolność.
System prawny ma za zadanie dokonywanie selekcji winny-niewinny. Jeśli zbierzemy wszystkie szczegółowe rozwiązania prawne, od zapisów konstytucji do regulaminu postępowania na stanowisku pracy czy podłączania odbiornika do gniazdka, otrzymamy pewien bardzo duży, ale jednak skończony zbiór danych. Możemy wprowadzić go do systemu obliczeniowego (komputera) i stworzyć algorytmy oceny postępowania ludzi. Kiedy nam się to uda, możemy wyeliminować prawników z życia społecznego.
Niestety nie. Komputery i wszelka dająca się pomyśleć sztuczna inteligencja działają na zasadzie gramatyki liniowej. Jeśli problem wychodzi poza ten schemat to jest nierozwiązywalny. Komputer nie odpowie na pytanie czy Lech Wałęsa był agentem komunistów, bo to pytanie należy analizować według zasad gramatyki kontekstowej, niedostępnej dla jakiegokolwiek sztucznego systemu kognitywnego.
System społeczny wyodrębnił podsystem prawny aby ten służył mu do dokonywania selekcji winny-niewinny, Jak każdy system z biegiem czasu zdegenerował się, mechanizmy autoreferencyjne zostały zainfekowane personalnymi interesami. Stowarzyszenie Iustitia jest doskonałym przykładem degenerowania się podsystemu który pierwotnie został stworzony by służyć systemowi społecznemu, za pomocą psychomanipulacji rozpoczął jednak ambitny plan przejęcia pełni wadzy. Komunikacja prawnicza stala się niezrozumiałym bełkotem nie tylko dla uzyskania precyzji, ale też po to, by uczynić komunikację niedostępną dla laików. Stosowanie łacińskich terminów ma wprowadzić potencjalnego klienta w świat magii prawniczej. Chodzenie w togach to religijna obrzędowość służąca podbijaniu ceny usług. Nawet ateiści kierując całą nienawiść antyreligijną na księży, z religijnym nabożeństwem oddają cześć prawnikom.
Nasze czasy wymuszają spłaszczanie struktur nie tylko dlatego że jesteśmy bardziej świadomi opresji panowania ale również dlatego że płaska struktura jest najwydajniejsza informacyjnie. Odczarowanie świata nie nastąpiło przez wyparcie religii, lecz przez osłabienie opresji panowania. To władza wytwarza mity i tworzy fałszywe miraże. Religia daje narzędzia do przekraczania horyzontów poznania. Prawnicy chcą pełni władzy w systemie społecznym, trzeba przypomnieć im funkcję ich działalności.
W zasadzie to tylko kwestia czasu gdy liberalni złodzieje będą zmuszeni skapitulować i to bezwarunkowo, system prawny to tylko jeden z podsystemów okradania. Ostatnio w radio słuchałem wypowiedzi jakiejś posłanki „Nowoczesnej” która zaczęła bąkać o liberalizmie z ludzką twarzą, takim gdzie frajer nie jest zasobem ale podmiotem. Trochę to przypominało komunistyczną narrację o błędach i wypaczeniach.
Należy jednak zacząć myśleć co się stanie po wielkim zwycięstwie PiS, kiedy niedobitki sędziów staną na baczność przed nowymi panami. Umieją doskonale ukrywać złodziejstwa, machlojki, oszustwa, jeśli trzeba nawet zbrodnie. Czy nowi panowie nie zechcą wykorzystać tych umiejętności?
Powiada się czasem że natura ludzka jest niezmienna, to nieprawda, zmienia się jeśli jest to korzystne dla systemu. Przekazywane są wzorce postępowania, te zaś mogą ulegać korektom,  Ale korekty same się nie zrobią.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Przenikliwie mądre!*5
 • Autor
  Widzę tu serię zgodnych z moimi przemyśleniami stwierdzeń, ale nawet ich tu nie podkreślam ze względu na inne wyciagane wnioski.

  Najgorszy to ten: "PiS goni złodziei". Co jest według mnie bzdurą.

  Złodziei nie goni tylko instaluje nowych i jeszcze instaluje im pola pod dalsze rabunki, a starych pozostawia bezkarnymi.
  To wszystko trwająca ustawka: "Wy nie ruszacie naszycch, my nie ruszamy waszych".

  Złodziei nie starczy "gonić". - Goni to się "króliczka" i po to "aby gonić go" - dla propagandy, dla hodowli iluzji, dla odwrócenia uwagi, dla hucpy.

  Złodziei trzeba wyplenić surowo karząc z nadmiarem wystarczającym żeby to było odstraszające dla potencjalnych następców.

  Karać najpierw tych którzy pełnili jakiekolwiek funkcje publiczne, a po ich wytępieniu przywracać sprawiedliwość.
  Na prawo nie patrzeć, na prawo przyjdzie czas kiedy zapanuje moralność.

  Złodziei trzeba rozliczać wraz paserami i stronnikami - i dotąd aż nakradzione nie wróci na swoje miejsce. A przecież tu chodzi głównie o dobra wspólne narodu, dobra niebywalne ze zwojej natury.

  Od początku trzeba instalować wszędzie sprawiedliwych, prawych i moralnych.


  Jak z powyższego wynika "PiS goni złodziei" to tylko myślenie życzeniowe.
 • System prawny Zachodu, w tym i w Polsce
  "Jak każdy system z biegiem czasu zdegenerował się, mechanizmy autoreferencyjne zostały zainfekowane personalnymi interesami."

  System naszej cywilizacji łacińskiej wywodził się z prawa rzymskiego, filozofii greckiej i etyki chrześcijańskiej.
  Niestety, ale został on zainfekowany przez system cywilizacji Talmudu, postępujący za infekcją systemu finansowego Zachodu przez system lichwy stosowany przez cywilizację Talmudu.
  Profesor F.Koneczny nazywał ten proces zażydzeniem prawa a prof. Modzelewski nazywa to "sprywatyzowaniem systemu prawnego" przez "nadzwyczajną kastę".
 • To nie sędziowie Sądu Najwyższego i ogromna większość jest na froncie miedzy złodziejami liberalnymi a systemowo faszystowskimi
  Sądy cywilne zawiodły "komunę" broniącą starego systemu marksistowskiego materializtycznego pasożytnictwa z "prawem jako wyrazem woli klasy panującej" i sprawiedliwością jako "równowaga między sprzecznymi interesami grup pasożytniczych" Walczy klasa sejmowych, rządowych, policyjnych i teraz sadowych słupów prezessimusa z nadbudowa religijną Episkopatu i rydzykowego koscioła po bermanowskich kreacjach i selekcjach na podstawie porizumienia między PRL a Kościołem z kwietnia 1950r, które za prawo do opiniowania kandydatów na biskupów (w związku z ambicjami OPANOWANIA wATYKANU POLITYKĄ LENINOWSKĄ KADR I KOMPROMISÓW (TAK JAK OPANOWANO KONSPIRACJE sAWINKOWA W zsrr IPOAKOWSKĄ PO 1944R za zgodę na istnienie KUL, seminariów, zakonów, swobodę pielgrzymowania, prasę i szkoły katolickie,
  Sądy cywilne zawiodły bermanowką "komunę" nie respektującą decyzji o zaprzestaniu poparcia sjonistów dla ZSRR i demontażu układu warszawskiego i teraz realizowany jwst plan budowy systemu pomarksistowsko pasożytniczego bez nadbudowy materialistycznej lecz z judeokatolicką podobnie jak demokracja banderowska z nadbudową greko i ptawosławnie chrześcijańską w oparciu o kult banderowskiego ludobóstwa pod dowództwem synów popów.
 • @miarka 16:32:13
  5* - za komentarz
 • System prawny ma za zadanie........
  dokonywanie selekcji winny-niewinny, hmmm

  A jak by tak:
  miała za zadanie doprowadzanie do pojednania między występnymi a społeczeństwem ?

  To wizja przyszłości
 • Sądy i przestępcy w togach
  Artykuł słuszny, natomiast prawnicy to szeroka grupa społecza, która miała się dobrze i swojej władzy nie odda. Są wśród nich członkowie Rządów w tym PiS. Osobiście od prawie ośmiu lat błagałem o pomoc kogo się da i Prokuratura dla mnie i dla mojej rodziny w sprawie przestępców w togach ( sędziów Sądu Rejonowego w Starachowicach i Sądu Okręgowego w Kielcach, Prokuratury w Starachowicach i Skarżysku Kamiennej, nic nie zrobiła. Sąd okradł moją rodzinę z własności i doprowadził do utraty zdrowia. Sprawa trwała ponad 7 lat i żadna instytucja, Sąd, Prokuratura, Rzecznik Praw Obywatelskich,Prezydent Andrzej Duda, Premier Mateusz Morawiecki, Premier Beata Szydło, Premier Jarosław Kaczyński, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Prokurator Patryk Jaki. Oni wszyscy zawiedli, oni nic nie zrobili i żaden z nich nawet nie odpisał. Na darmo wydane pieniądze na pisma, zażalenia,i wszelką przysługującą człowiekowi procedurę. W sprawie sędziów przestępców, prawo nie działa, ponieważ sędziowie podczas łamania prawa i dokonywania przestępstw, są niezawiśli!
 • @MrKrzysiek 11:32:02
  Kalasanty Nepomucen Tabaka 16.07.2018 16:53
  Na uczelniach (i to państwowych) jest jeszcze gorzej. Na podstawie własnego doświadczenia, związanego z wieloletnią pracą w dwóch takich "przybytkach wiedzy", mogę to kompetentnie stwierdzić. Dlaczego? Bo to tam właśnie, na uczelniach, się nie tylko broni komunistyczno-esbeckich swojaków i promuje ich progeniturę. Tam się wykańcza uczonych o poglądzie prawicowym i światopoglądzie chrześcijańskim, stamtąd się wyrzuca na bruk polskich patriotów o dorobku uznawanym za wybitny i przywoływanym jako wizytówka polskiej nauki. Tam się za pieniądze polskiego podatnika, wbrew oficjalnym zapowiedziom, organizuje spędy mniejszości niemieckiej i wygłasza wiernopoddańcze tyrady na cześć gości, "bo to przecież Niemcy wygrali wojnę". Tam się tworzy szpitale uniwersyteckie z peerelowskim milicjantem jako dyrektorem. i to mimo tego, że uczelnia, mimo dramatycznych protestów związków zawodowych, nie płaciła ZUS-u i należnych podwyżek swym pracownikom. A rektor, który się na to wszystko godzi, otrzymuje za rządów dobrej zmiany 50% podwyżkę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930