Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 113 komentarzy

ekonomia społeczna

leszeksmyrski - Kwestie społeczne są znacznie ważniejsze od politycznych. Nie znam nazwisk polityków, a jeśli nawet znam to nie zawsze kojarzę co mówili. To zaś co mnie interesuje, to system idei i wizji świata.

Wstęp do socjologii złodziejstwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo Prawie cztery lata temu zacząłem pisać na publicznych otwartych domenach o złodziejstwie jako jednym z czynników zakłócających prawidłowy rozwój cywilizacji i blokujących szczere międzyludzkie relacje oparte o współpracę.

Jednocześnie ten sam czas poświęciłem na teoretyczne poznawanie zagadnień socjologicznych na poziomie studiów doktoranckich. Wszystkie przedmioty zaliczyłem ze średnią powyżej 4. Niestety, rada naukowa nie zaakceptowała mojego przewodu. Mogłem wprawdzie powtórnie rozpocząć studia doktoranckie, dostosować moją koncepcję do oczekiwań szanownych profesorów i w miarę szybko zdobyć tytuł doktora, uznałem jednak że tego nie zrobię.
Pomimo to czuję się w pełni uprawniony do przedstawienia wyników mojej pracy. Wszystko co udało mi się zrozumieć przedstawię w serii wykładów, które nazwałem „Socjologia Złodziejstwa”. Pierwotnie zamierzałem zamieścić je na portalu Tagen.TV, mam tam już zarejestrowane konto. Kilkakrotne próby okazały się jednak technicznie nieudane, dlatego pierwszy wykład zamieściłem na własnym kanale You Tube. Pierwszy, wstępny wykład jest podzielony na cztery części, które są jednak złączone w całość w ramach playlisty. W wykładzie tym przedstawiam zarys empiryczny, który wyjaśnia dlaczego zdecydowałem się na stworzenie absolutnie nowej subdyscypliny socjologii, z użyciem absolutnie nowatorskich teorii, do tej pory w socjologii traktowanych marginalnie.
Ten mój pierwszy wykład nagrałem w luźnej atmosferze na pięknej hiszpańskiej wyspie Ibiza. Pojechałem tam po to, żeby zrealizować projekt kooperatywy, która została okradziona i której studium przypadku jest pierwszym obserwowanym i opisanym w nowy sposób wydarzeniem komunikacyjnym. Kolejne wykłady będą w bardziej klasycznej konwencji.
 
Wstęp do Socjologii Złodziejstwa.
Empiryczne obserwacje i opis studium przypadku okradzenia Spółdzielni Socjalnej „Akacja”.
Teoria:
Teoria systemów Niklasa Luhmanna, w jej ramach koncepcja ogólnospołecznych mediów komunikacji, którymi są; pieniądz, władza (prawo), piękno, prawda i miłość.
Socjocybernetyka Józefa Kosseckiego i wzorzec systemu Mariana Mazura.
Gramatyki generatywne Noama Chomsky’ego.
Koncepcja chińskiego pokoju Johna Searle’a.
Zapraszam do obejrzenia
 

 

KOMENTARZE

 • Winszuję, naukowej postawy,
  nagrywania na Ibizie już nie, chyba, że chodziło o złodzejskie tło, i to widać,

  Mimo, że jestem zainteresowany, naprawdę zainteresowany pańskimi dokonaniami, jako że ze złodziejstwem w spółdzielni walczę 20 lat, bez rezultatów, niestety, bowiem wieksząść spółdzielców to złodzieje, którzy biorą to, co im się rzekomo należy, to nie obejrzę z braku czasu i ochoty marnowania go na oglądanie gadającej głowy.

  Co tekst pisany, to pisany. Jeśli Pan zdecyduje się objawić swoją nieobronioną pracę w formie pisemnej, proszę mi dać znać, ewntualnie przesłać pocztą elektroniczną.
 • @interesariusz z PL 08:35:41
  Dołączam się chętnie przeczytam .Pozdrawiam.
 • Zaloguj się do Google ? czemu tak ?
  Nikt się nie zaloguje a chciałem posłuchać
  Posłucha się Pan i poda , umieści link wprost dostępny ?
 • @andrzejw 11:50:28
  wszystko wskazje na to, że to nie żadna notka, tylko reklama.
 • @andrzejw 11:50:28
  Przepraszam. Nie jestem informatykiem. Zamieszczanie filmików muszę dopracować. Nie wiem dlaczego tak wyszło. Przepraszam.
  Moją koncepcję doktoratu, niezaakceptowaną mogę upublicznić, ale muszę zmienić word na PDF.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31