Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 113 komentarzy

ekonomia społeczna

leszeksmyrski - Kwestie społeczne są znacznie ważniejsze od politycznych. Nie znam nazwisk polityków, a jeśli nawet znam to nie zawsze kojarzę co mówili. To zaś co mnie interesuje, to system idei i wizji świata.

O czym jest "Kler"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla przeciętnego widza film „Kler” opowiada o kościele katolickim i jego zdegenerowanych kadrach. Jeśli popatrzymy tylko na absolutnie najprostszy lingwistyczny poziom opisu, bohaterowie są księżmi katolickimi.

 Chodzą w sutannach, odprawiają msze, pracują z młodzieżą, zbierają na tacę. Kilkoma kreskami można opisać wszystko. Reżyserowi zarzuca się czasami nadmierny prymitywizm, ale to nie musi być wada.

Teoria systemów posługuje się pojęciami; organizacja, wydarzenie komunikacyjne, środowisko, podwójna kontyngencja itp. Poziom opisu jest na tyle ogólny, że nazwa konkretnej organizacji nie ma specjalnego znaczenia. Im prostszy opis, tym bardziej uniwersalny.
Proponuję Państwu eksperyment myślowy. Oglądając ten film zamieniamy sobie słowa opisujące funkcjonowanie kościoła na podobne, odnoszące się do instytucji prawniczych. Kluczem jest przekonanie o swojej uświęconej pozycji, umiejętność ukrywania niewygodnej prawdy i tworzenie wizerunku, za którego naruszenie grozi wykluczenie.
Od czterech lat mam do czynienia z systemem prawnym, który specjalizuje się w ukrywaniu prawdy. Zapewniam Państwa że są skuteczniejsi niż biskupi i Papież.

KOMENTARZE

 • @
  Specjalnych kast ci u nas dostatek, a prawników rozumiejących prawo i sens jego stosowania, jak na lekarstwo. Podobnie z resztą, jak wierzących księży
 • Na czym Autor oparł swoją tezę
  zawartą w zdaniu:

  "Od czterech lat mam do czynienia z systemem prawnym, który specjalizuje się w ukrywaniu prawdy. "

  z cezurą czasową "od czterech lat" czyli od 2014 roku?

  Proszę wskazać to wydarzenie będące tą cezurą w systemie prawnym.
  Bo o tym, że od wieków działają siły, które system prawny naszej cywilizacji zachodniej przeflancowują na swój, talmudyczny system, który profesor F.Koneczny tak opisywał:

  „Prawo żydowskie nie może być ujęte w jakiś system dla tej przyczyny, iż składa się niemal wyłącznie z kazuistyki, dziesiątek tysięcy kruczków prawnych i trików, zamętu szczegółów powstałych z nieopanowanego mnożenia właśnie owych kruczków prawnych umożliwiających prawowanie się z...prawdą (czyli Jehową), prawowanie się ze stanem faktycznym"

  Cywilizacja Talmudu działa podstępem, kłamstwem i tajnością i dlatego jak na "Dzieci Szatana" przystało, dążą do opanowania władzy nad światem, niszcząc Kościół Chrystusowy jako opokę na której Chrystus go zbudował.
  Papież Franciszek na tronie Piotra-opoki to zewnętrzna oznaka tych destrukcyjnych działań, choć zaczęły się one sporo wcześniej od II Soboru Watykańskiego.
 • @Mariusz G. 15:50:40
  Warto wspomnieć, że film "Kler" został według reżysera Smarzowskiego zrobiony według książki korespondenta prasy holenderskiej Ekke Overbeeka. Overbeek siedzi już wiele lat w Polsce, i niemalże co tydzień wysyła fantastyczne kłamstwa do dziennika Trouw. Znam go, nienawidzi Polski jak typowy nazista, w oparciu o starą nienawiść kalwińskiej Holandii, do której doszła propaganda nazistowska, a obecnie liberalno-marksistowska. Holandia jest najbardziej antypolskim krajem na świecie, i to powinno wreszcie dotrzeć do Polaków. Timmermans się tam niczym nie wyróżnia, jest typowym tępym Holendrem! Holendrzy nawet w Brukseli ciągle atakują Niemcy, że są zbyt łagodne w stosunku do katolickiej Polski. Zamiast kogoś takiego natychmiast wydalić na mordę jak Kozlovską jako persona non grata to robi się dla nich jeszcze kosztowne spotkania i poświęca na to masę pieniędzy na zadeklarowanych wrogów Polski i Polaków. Ów Overbeek jest bliskim przyjacielem Michnika, i korzysta z bezpłatnego gabinetu i telefonu w redakcji GWna. Ekke Overbeek godnie kontynuuje tradycje i osiągnięcia holenderskich ochotników z holenderskich dywizji i batalionów Waffen SS, które w Południowo-Wschodniej Polsce (dzisiaj Zachodniej Ukrainie) zamordowały przeszło pół miliona obywateli polskich, w większości żydów. Niemcy otaczali miasteczko w Małopolsce Wschodniej, i do środka wpuszczali Holendrów. Nikt żywy z mieszkańców już z niego nie wychodził. Kolejnym krokiem były pociągi z dobrem mieszkańców, przewożące to do Holandii. Polsce należą się oczywiście także i od Holandii a nie tylko Niemców odszkodowania wojenne.
 • Od samego początku edukacja i sądzenie (karanie) ludzi było w rekach KAPŁANÓW ! - Sędziami są kałani - absolwenci kapłańskich
  UNIVERSYTETÓW !!!


  Wystarczy porównać stroje/kostiumy (suknie) tych suczych przebierańców:


  Suknie:

  PROFESORów (ci od głoszenia profesji);

  JESU-itów (pożeracze....? (przetłumacz z łaciny na angielski "ia sus)).  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  SĘDZIÓW (warto sprawdzić nazy po francusku, angielsku i łacinie);  !!!!!!!!!!!!!!!

  RABINów - (faryzeusze, tęż sędziowie od karanią!!):


  RaBin = ka-RaBin = kaRa-Bin


  kaR(m)a = ma-kaRę, Ra-zy

  kRa-ść, k-Ra-m, Ra-m (ba-Ra-n)......

  Ra-sizm


  Ra-zi, p-Ra-ży, za-Ra-zi


  p-Ra-ca, Ra-bota - dla Amen Ra.

  Ra-ca = pRomień

  Ra-j = j-aR; ja-Ra-ć

  Ru-j = j-uR-ny


  Ra-dom, Ra-dować się,


  Ra-dło(ń) = dłoń dla RA ------- Ra-bota w polu  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31