Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
89 postów 114 komentarzy

ekonomia społeczna

leszeksmyrski - Kwestie społeczne są znacznie ważniejsze od politycznych. Nie znam nazwisk polityków, a jeśli nawet znam to nie zawsze kojarzę co mówili. To zaś co mnie interesuje, to system idei i wizji świata.

Socjologia złodziejstwa na 100-lecie niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ramach prezydenckiej inicjatywy uczczenia 100 rocznicy niepodległości, zgłosiłem do tej strony swój drobny wkład: https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/

 

Projekt kooperatyw nowej generacji
Ruch spółdzielczy jest ważnym elementem pracy pozytywistycznej przed odzyskaniem niepodległości, jak również istotnym składnikiem odbudowy ekonomicznej kraju. Dotychczasowe próby jego reaktywacji okazują się porażką. Bazując na własnych doświadczeniach stworzyłem koncepcję kooperatywy nowej generacji.
 
Bazując na polskich koncepcjach teoretycznych, szczególnie pracach Abramowskiego i własnych doświadczeniach stworzyłem model teoretyczny kooperatywy (spółdzielni) nowej generacji, w której wyeliminowane zostanie złodziejstwo, cwaniactwo i oszustwa. Model oparty jest o teorię systemów Niklasa Luhmanna, socjocybernetykę Mariana Mazura i Józefa Kosseckiego oraz koncepcję gramatyk generatywnych Noama Chomsky'ego. Ważnym elementem tego modelu jest stworzenie nowej subdyscypliny naukowej, nazwanej roboczo "socjologią złodziejstwa", której rozwój pozwoli na eliminowanie niepożądanych zjawisk w tworzonym systemie. Proces tworzenia będzie miał charakter etapowy, system kooperatyw n-tej generacji stanie się środowiskiem do tworzenia n+1-tej generacji kooperatyw. Zastosowany zostanie również system akumulacji kapitału uniezależniony od światowego systemu finansowego, oparty o ideę wykorzystania mocy swobodnej systemów autonomicznych stworzoną przez Mazura. Przewiduję że do czasu kolejnej okrągłej rocznicy niepodległości w 2118 roku powstaną kooperatywy 8-mej generacji, zdolne do wytworzenia zaawansowanej technologii kosmicznej. W tej chwili projekt jest na etapie wdrażania pewnych szczegółowych opracowań teoretycznych. Pierwsza pełna kooperatywa 2-giej generacji powinna powstać do 2025 roku. Szczegółowe omówienie koncepcji znajduje się w moich blogach i artykułach naukowych.
Więcej szczegółów w moim wykładzie
https://www.youtube.com/edit?ar=1&o=U&video_id=r98uX0V2PDI

KOMENTARZE

 • komentarzy pewnie nie będzie
  , bo czytający rozumieją chyba tylko słowa.....
 • Pierwsza kooperatywa generacji technologii kosmicznej w 2025 roku.
  .
  2025 - przedstawicieli ludu to pełny skład demokratycznego rządu w/g mojego wzoru budowy piramidy wybranymi jednostkami demokracji, posiadającymi jednakowy kształt sześcianu prawidłowego w 12 -nastu warstwach społecznych.

  Rdzeń piramidy w pionowym przekroju stanowi 133 senatorów demokracji o najlepszej wartości wybranych w wewnętrznych warstwowych wyborach.

  Twarde liczenie demokracji, może modelowo wyeliminować złodziejstwo, cwaniactwo i oszustwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031