Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
161 postów 125 komentarzy

ekonomia społeczna

leszeksmyrski - Kwestie społeczne są znacznie ważniejsze od politycznych. Nie znam nazwisk polityków, a jeśli nawet znam to nie zawsze kojarzę co mówili. To zaś co mnie interesuje, to system idei i wizji świata.

Master. 34

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy aborcja jest nieunikniona?

Dietlaf Rumpke lubił rap i pistolety. Lubił też imprezy z alkoholem, kokainą i dziewczynami. Interesy zaczęły mu podupadać, marzył więc o uśmiechu finansowego losu i szukał okazji. Gdy usłyszał o lamborghini wypełnionym złotem i diamentami, zrozumiał, że to do niego uśmiechnęło się szczęście. Skrzyknął szybko kolegów, załatwili wielkiego hammera z lawetą, sześć karabinów maszynowych, sporo granatów hukowych i dymnych i trochę innej broni. Sześciu osiłków o grubych karkach i ponurych spojrzeniach mogłoby wystraszyć każdego, taki zresztą był cel ich akcji. Postrzelać, zabić kilka osób, zabrać samochód na lawetę i odjechać w bezpieczne miejsce, z dala od ciekawych oczu. Dietlaf był trochę romantyczny. Uwielbiał opowieści o Wikingach, grał w gry, w których trzeba było zabijać. Wolał jednak prawdziwe życie i prawdziwe zabijanie. Lubił zaskoczyć i pobić. Czasami porywał i torturował, trochę dla zabawy, trochę dla okupu. Koledzy byli podobni. Czasami wspólnie prowadzili interesy, ale dziewczyny, które dla nich pracowały, nie żyły zwykle długo, czasami nawet którejś udało się uciec. Domyślali się, że samochód i zawartość pochodziły od organizacji kierowanej przez oświeconych. Wiedzieli jednak z plotek, że właścicielem został jakiś Chińczyk, który pozostawił go na pastwę losu. Plan był prosty. Zaparkują w okolicy, rozejrzą się. Jeśli nie będzie dużo glin, atakują, biorą auto i odjeżdżają.
 
Zamieszki na ulicach trwały w najlepsze. Policja w końcu zareagowała, ale było ich za mało. Gasili pewne ogniska, w ich miejsce tworzyły się nowe. Tłum atakował kościoły, ale tylko katolickie. Wiadomo było powszechnie, że katolicyzm to faszystowska religia. Pobito kilka modlących się starych faszystek. Poza tym malowano farbami, wybijano okna i zabierano sobie coś na pamiątkę.
Telewizje pokazywały protestujących z transparentami i raczej w bardziej pacyfistycznych nastrojach. Pokazywano, jak tańczą i śpiewają. Pokazywano zgwałcone kobiety, które zaszły w ciążę. Odrzucenie płodu, który posiadał geny gwałciciela było nowatorską formą psychoterapii. Po kilku miesiącah pracy z emocjami, dziewczyny były w stanie wrócić do dyskotek i zamawiać kolorowe drinki, nie odczuwając żadnego niepokoju ani stresu.
 
W internecie pojawił się film o dziwacznym tytule – „Przesłanie dla ludzkości od waszych prawnuków z 3550 roku". Na filmie widać było kilka zwyczajnie ubranych postaci na tle zielonego lasu. Siedzieli na tarasie domku, który nie był jakoś specjalnie futurystyczny. Przedstawili się jako grupa biologów i inżynierów, dbających o bezpieczeństwo populacji. Niewiele mówili o tym, jaki jest stan zaawansowania technicznego cywilizacji, stwierdzili tylko, że już prawie nie ma chorób, pozostały tylko te, które ludzie sami sobie aplikują.
Główną treścią przesłania był apel do kobiet o to, żeby nie zabijały płodów, których mają zamiar się pozbyć. Proponują wyjmowanie autonomicznych organizmów i zamrażanie. Dadzą w ten sposób istotom ludzkim szansę życia w świecie, którego nawet nie będą umiały sobie wyobrazić. W opisie filmu znalazły się linki do dokumentacji technologicznej, rysunki, schematy, procedury.
Na końcu filmu autorzy zapewnili, że stan technologii świata w 2050 roku był wystarczająco zaawansowany, aby to przeprowadzić. You Tube dosyć szybko zareagował, uznał film za oszustwo nawołujące do nienawiści i usunął.
 
Pałac królewski w Brukseli otoczony był wianuszkiem policji. Już dzisiaj zjeżdżały się ważne osoby i ich asysty. Wielki bal charytatywny był prywatnym przedsięwzięciem, dlatego prasa pisała o nim tylko w działach towarzyskich i o modzie. Wieczorem zjawił się baron Rotshild, nazajutrz z samego rana miał przybyć Rockefeller. Bill przyjął Rotshilda, który dotarł do jego gabinetu siecią podziemnych korytarzy. Rozmowy przeciągnęły się do późna.  Baron wracał zamyślony, ściskając w dłoni drobny przedmiot wielkości monety.
 
Szef lokalnej, brukselskiej stacji telewizyjnej był w bardzo niezręcznej sytuacji. Dziennikarze zebrali materiały o stojącym na ulicy lamborghini, wyładowanym złotem, banknotami brylantami. Nie mógł otwarcie powiedzieć, że wszystkie informacje na ten temat są zabronione przez kogoś, kto dużo może. Tłumaczył więc mętnie o potrzebie odpowiedzialności za słowo. Przekonywał, że informacje o wartości samochodu są mocno przesadzone. Plotka oparta o fakt, że ktoś zaparkował nowe, drogie auto, gdzieś przy ulicy, to trochę za mało na newsa.

KOMENTARZE

 • Gowin chce „demokratycznie” rozstrzygnąć, kto ma prawo się urodzić
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16083659851d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Wicepremier Jarosław Gowin zaproponował przeprowadzenie referendum ws. zabijania dzieci nienarodzonych. Polityk twierdzi, że nie ma dzisiaj innej możliwości, jak tylko poddanie aborcji pod „demokratyczną” ocenę. Szef Porozumienia chce zorganizowania aborcyjnego referendum. Zdaniem ministra rozwoju, głosowanie nad tym, kto i w jakich sytuacjach ma prawo do życia, to dobry pomysł. Jak przyznał w rozmowie z portalem Gazeta.pl, początkowo chciał zakończyć „spór o aborcję” podobnie jak prezydent Andrzej Duda, który przedstawił eugeniczny projekt z przesłanką letalną. Tak skonstruowane prawo pozwalałoby na zabijanie dzieci z podejrzeniem śmiertelnej choroby. Teraz jednak Jarosław Gowin zmienił zdanie i chce głosowania.
  Jeszcze tydzień temu bym tego nie powiedział, ale teraz już tak. Po tym, gdy naruszono tzw. kompromis aborcyjny z 1993 r., którego byłem i jestem zwolennikiem, być może nie ma już innej drogi jak tylko referendum. Należałoby dobrze przemyśleć pytania i wówczas oddać głos Polakom stwierdził. Jak podkreśla portal PCh24.pl, poddanie pod głosowanie prawa do mordowania dzieci nienarodzonych jest „największą z wyobrażalnych patologii systemu demokratycznego”. Prawo do decydowania o życiu drugiego człowieka powierzone zostałoby bowiem „woli ludu” wyrażonej za pomocą kartki referendalnej. W przeszłości podobne stanowisko w tej sprawie prezentował także szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Gowin natomiast deklarował, że Porozumienie chętnie widziałoby ludowców w rządzie.

  Źródło: gazeta.pl/PCh24.pl
 • Autorze
  https://dorzeczy.pl/_thumb/c9/61/da37f9aaxx6fa7561568859da545.jpeg

  Bruksela. Demonstracja poparcia dla Strajku Kobiet i walki o prawo do aborcji w Polsce. / Źródło: PAP / OLIVIER HOSLET
  Protest przed Parlamentem Europejskim. Spurek: Aborcja jest ok! Przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się demonstracja osób, wspierających liberalizację prawa aborcyjnego w Polsce.
  W demonstracji udział brali lewicowi aktywiści i politycy PE, w tym europosłanka Zielonych Sylwia Spurek i europoseł frakcji S&D (Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów) Łukasz Kohut. Aborcja jest ok, każda kobieta, która miała aborcję, która myślała o aborcji, która będzie miała aborcję, powinna to usłyszeć tłumaczyła podczas demonstracji Spurek, powtarzając, że „aborcja jest ok”.

  blob:https://www.facebook.com/06195856-8685-40c2-9290-1522600828fc

  Data protestu związana jest pracami nad rezolucją ws. prawa do aborcji w Polsce. Po dzisiejszej debacie nad rezolucją, jutro w PE odbędzie się głosowanie nad dokumentem.

  Prawa kobiet i kwestię praworządności
  Rezolucja ws. aborcji to bardzo progresywny dokument, w którym pokazujemy, że aborcja to jest kwestia praw człowieka, ale też pokazujemy jak sytuacja w Polsce wpisuje się w kwestie praworządności, na którą PE zawracał już uwagę wielokrotnie i co do której zastrzeżenia ma Komisja Europejska tłumaczyła europosłanka Sylwia Spurek w programie Onet Rano. Rezolucja łączy te dwa wątki, czyli prawa kobiet i kwestię praworządności dodała Spurek. Jak tłumaczyła dalej polityk, „projekt zakładał pokazanie całego systemu praw reprodukcyjnych w Polsce, czyli brak dostępu do nowoczesnej antykoncepcji, także tej awaryjnej, brak dostępu do edukacji seksualnej opartej na wiedzy medycznej i aborcji”. Pokazywaliśmy w rezolucji problem z klauzulą sumienia w Polsce, ale też wyrażaliśmy mocno wsparcie dla protestujących, dla Strajku Kobiet. Potępialiśmy używanie siły wobec demonstrantów. To budziło wątpliwości ze strony EPL-u. Pojawiały się zastrzeżenia co do tak daleko idących zapisów dotyczących aborcji, a trudno, żeby takie zapisy nie były zawarte w rezolucji, bo doskonale wiemy, jaka jest sytuacja z antykoncepcją, edukacją seksualną i aborcją w Polsce mówiła Spurek.

  Ps..Patologiczny margines u nas, a tam norma i wzór wolności. Do diabła z taką Unią...Kto na ten tępy żydolewacki badziew głosował. Wstyd na cały świat! Smutne, że w Polsce za politykę biorą się głównie ludzie o wartości zerowej, a często ujemnej. Gdyby aborcja była OK to by cię nie było to pokraczna żydowska szmato i wieszaku. Spurek żydowski wieszaku kto by cię chciał dosiąść, te Bułgarki przy drogach w okolicach Skarżyska lepiej wyglądają. Ciebie to nawet mój pies by nie wyruchał bo esteta. Taka żydowska szmata jak ty to o macierzyństwie może pomarzyć. Ty tego nie zaznasz nigdy, ciesz się że matka cię nie wyskrobała nad Kamienna bo by wodę skaziła. Skoro Spurek jest zawiedziona że nie została poddana aborcji, to niech ma w ramach zadośćuczynienia wykonaną bezpłatnie eutanazję. Smarkacz Kohut z Rybnika niech w końcu chwyci się roboty. Całe jego dotychczasowe życie to nic nie robienie za dobre pieniądze. Jego rodzina to ponoć katolicka rodzina a syn ODRZUT. Ogolić ten zawszony łeb. Tak sobie poukładali. Mama radna w Rybniku (była dyrektor TG obecnie emerytka ) a synalek w EU od SŁYNNEGO BIEDRONIA cioty. Jak się Ślązacy z Rybnika zapatrujecie na to nikczemne nico, czy warto było na to zero oddawać głosy. Dobrą szkołę ten małolat dostał od swoich pobratymców.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930